Erzurum'un 2 ilçesinde seçim gerilimi! Taşla saldırdılar, yaralılar var

Uzundere İlçesi'nde 31 Mart 2024 yerel yönetim genel seçimlerini resmi olmayan sonuçlara göre kazanan BBP Seçim Koordinasyon Merkezi, bir kalabalığın taşlı saldırısına uğradı.

KALKAN YARATTILAR

İçeridekiler taşlardan korunmak için pencerelerin önüne masa ve sandalyeler yerleştirerek kendilerine kalkan oluşturdular. Bu sırada grubun havaya ateş açmasıyla korku dolu anlar yaşandı.

YARALILAR VAR

Taş atılması sonucu aralarında polis memurunun da bulunduğu 4 kişi yaralandı. MHP'li olduğu iddia edilen kalabalığa güvenlik güçleri müdahale ederek dağıttı.

BİBER GAZI'NIN İLÇE SEÇİMİ ÖNÜNDE GRUP MECLİSİNDEKİ KONUŞMASI

Aşkale ilçesinde, iftar saatine kadar seçimlerde önde olduğunu iddia eden Yeniden Refah Partisi'nin adayı Enver Başaran ve bir grup partili, İlçe Seçim Kurulu'nun da bulunduğu Kaymakamlık binası önünde toplandı. yer alıyor. Polis, AK Parti aleyhinde slogan atan kalabalığa biber gazı atarak müdahale etti.

ERZURUMUN-2-İLÇE-SECİM-OLAYLARI_34335 (3)

Enver Başaran, partililere sakin olmalarını, burada sabaha kadar demokrasiyi gözetmeye devam edeceklerini, muhalefet dilekçelerini mesai başladığında seçimlere sunacaklarını söyledi.

ERZURUMUN-2-İLÇE-SECİM-OLAYLARI_34335 (2)

Kaynak: DHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Yerel seçim maratonu sona erdi!  İşte AK Parti ve MHP'den CHP'ye geçen illerYerel seçim maratonu sona erdi! İşte AK Parti ve MHP'den CHP'ye geçen iller
Gebze adayıydı!  AK Parti birinci olduGebze adayıydı! AK Parti birinci oldu
Orada ilk yerel seçimleri kazandılarOrada ilk yerel seçimleri kazandılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir