Ekrem İmamoğlu düzenlediği basın toplantısında müjdeyi duyurdu! Avrupa Oyunları 2027 İstanbul Diğer Sporlar

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Saraçhane'deki İBB Başkanlık Binası'nda düzenlenen basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu.

Toplantıya, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri Neşe Gündoğan, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkan Yardımcısı Ali Kiremitçioğlu, Avrupa ve Dünya Şampiyonu Olimpiyat Karateci Serap Özçelik Arapoğlu ile Avrupa ve Dünya Şampiyonu Olimpiyat Tekvando Sporcusu Nafia Kuş Aydın katıldı.

AVRUPA OYUNLARI 2027 İSTANBUL'DA ÖDÜLLENDİRİLDİ

İstanbul ve dünya sporu için önemli bir gelişmeyi paylaşacağını belirten İmamoğlu, 2027 Avrupa Oyunları'nın İstanbul'da düzenleneceğini duyurdu.

AVRUPA OYUNLARI NELERDİR?

takımtürkiye

Avrupa Oyunları, Avrupa Olimpiyat Komitesi'nin (EOC) 2012 yılında aldığı kararla 4 yılda bir düzenlenen, kıtanın en büyük olimpiyat organizasyonudur.

Asya, Pan-Amerikan, Afrika ve Pasifik Oyunlarından sonra beşinci kıta olimpiyat organizasyonu oldu ve böylece dünyanın her kıtasının kendi Olimpiyatları oldu. Düzenlendiği ilk günden itibaren tüm Avrupa ülkelerinin ilgisini çekti ve oyunlara her kıtadan sporcu katıldı.

Oyunlara 50 Avrupa ülkesinin tamamı katılıyor (Birleşik Krallık tek bayrak altında katılıyor).

ADAYLIK VE SEÇİM SÜRECİ

haber

EOC, her üye ülkenin komitesine bir davet mektubu göndererek süreci başlatır. Aday ülkeler taleplerini EOC'ye iletirler.

Gerekli denetimler komite tarafından görevlendirilen kişiler tarafından yapılır. Ev sahibi adaylar EOC Genel Kurulunda tartışıldıktan sonra seçilir.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İsmail Kartal'ın oğluna TFF soruşturması!İsmail Kartal'ın oğluna TFF soruşturması!
Avusturyalılar bile bu skora şaşırdı!  Onlar alay ettilerAvusturyalılar bile bu skora şaşırdı! Onlar alay ettiler
İrfan Can gidiyor!  Yeni ekibi de belli oldu İrfan Can gidiyor! Yeni ekibi de belli oldu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir