Dogecoin, Bitcoin Halving'den Sonra Tekrar Saldıracak mı?

Dogecoin'in (DOGE) fiyatı geçen ay düşmüş olsa da, tarihsel veriler Bitcoin yarılanmasından yaklaşık yedi ay sonra tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselmeye başlayabileceğini gösteriyor.

Dogecoin rallisi Kasım ayında gelecek mi?

Dogecoin fiyatı günlük grafikte yaklaşık %8 düştü ve geçen ay %18'in üzerinde düşüş gösterdi. Ancak DOGE, önceki halving döngüsündeki fiyat hareketi ile aynı çizgide kalıyor ve bu da tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru ilerleyebileceğini gösteriyor.

TradingView'e göre, önceki kripto para birimi boğa piyasasında Dogecoin, Bitcoin'in yarıya indirilmesinden yedi ay sonra, Mayıs 2020'de yükselmeye başladı.

DOGE/USDT. 1 aylık grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Dogecoin fiyatı, 2020 Bitcoin (BTC) halvinginden bir yıl sonra, 8 Mayıs 2021'de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,73 dolara yükseldi. Dogecoin şu anda önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinden %73 düştü.

Bu model tekrarlanırsa Dogecoin fiyatı Nisan 2025'te tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.

Umoja Labs'ın kurucusu Robby Greenfield'a göre memecoin'ler, yüksek risklerin çok az anlaşıldığı, tamamen açgözlülük tarafından yönlendirilen “çılgın bir pazar”.

Ancak Greenfield bazı memecoinlerin yüksek bir değere sahip olmasını bekliyor. Cointelegraph'a şunları söyledi:

“DOGE ve PEPE gibi bu tokenlardan bazıları, Coinbase gibi borsalar memecoin vadeli işlem piyasalarını piyasaya sürdükçe meşruiyet kazanmaya devam edecek. Bu varlıkların arkasındaki büyük kült topluluklar göz önüne alındığında, muhtemelen en meşru tokenlardan bile daha yüksek piyasa değerlerine sahip olacaklar. Projemiz tarafından desteklenmektedir.”

Memecoin'ler piyasa için bir fırsat mı?

2024 yılında piyasaya sürülen çok sayıda kripto para birimi, tamamen seyreltilmiş yüksek değerleme (FDV) ve risk sermayedarlarına (VC'ler) önemli miktarda tahsis ile, bazı analistlerin “nakde aç VC'lerin” uzun vadede kripto para birimleri için kötü olduğunu iddia etmesine yol açtı.

VALR COO'su Gianluca Sacco'ya göre perakende yatırımcılar, risk sermayesi tahsisi olmayan memecoin'leri doğru pazar fırsatı olarak görebilirler. Cointelegraph'a şunları söyledi:

“Bu tokenler şu anda kripto para piyasasına katılmak için en adil fırsat olarak görülse de, etraflarındaki topluluklara dahil olmak çok eğlenceli… Birçok kişi token projeleri tarafından sunulan yüksek FDV ile ilgileniyor. geçmişte içerdekiler ve risk sermayedarları için bireysel yatırımcıların zararına olan güçlü indirimler uygulanıyordu.”

TradingView'e göre Pepe (PEPE), Shiba Inu (SHIB), Dogwifhat (WIF) ve Floki (FLOKI) gibi diğer memecoin'ler geçtiğimiz hafta çift haneli artışlar gördü.

Pepe, Shib, Wif, Floki, 7 günlük grafik. Kaynak: Ticaret Görünümü

Ancak Dodo CMO'su Diane Dai'ye göre bu, memecoin rallisinin yeniden başlayacağını değil, yalnızca bazı tokenlara olan ilginin geçici bir artışını gösteriyor. Dai Cointelegraph'a söyledi

“Çift haneli fiyat artışlarına rağmen işlem hacmi düşük kalıyor, bu da piyasa likiditesinin yetersiz olduğunu gösteriyor. Memecoin fiyatlarındaki önemli dalgalanmalar, yatırımcıların yarılanma olayından sonra Memecoin pazarına akın ettiğini göstermek için yeterli değil.”

Memecoin'in günlük işlem hacmi son 24 saatte %17'den fazla düşüş göstererek 6,58 milyar dolara düştü. CoinMarketCap verilerine göre memecoinlerin piyasa değeri %5,8 düşüşle 52,8 milyar dolara geriledi.

Piyasa değerine göre en iyi memecoinler. Kaynak: CoinMarketCap

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir