Cumhur İttifakı süreyi uzattı, İBB peş peşe devam ediyor: Ödeneklerin iptali bu ay masada!

İBB Meclisi'nin temmuz oturumlarında birçok atamanın iptali tartışılacak. Hazırlanan önergeler oya sunulacak. Meclis gündemine “Ek Cumhurbaşkanlığı Teklifi” olarak gönderilen maddeler arasında AK-MHP grubunun oylarıyla alınan kararların iptaline ilişkin teklifler de yer alıyor.

GEÇEN YIL SÜRE UZATILDI

Sözcü'nün haberine göre; İBB'nin tahsisi iptal edilecek mülkleri arasında Beyoğlu'ndaki Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi de yer alıyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 2017 yılında aldığı kararla Galata Mevlevihanesi Müzesi olarak kullanılmak üzere Kültür ve Turizm Bakanlığı'na 5 yıl süreyle bedelsiz olarak tahsis edilen kültür merkezinin tahsis süresi 2023 yılında dolmuş olup, AK-MHP grubunun oy çokluğuyla süre 5 yıl daha uzatıldı.

CHP yönetimi, 2016 yılında Ensar Vakfı'na yurt için tahsis edilen Çatalca'daki İBB binasının protokolünü iptal ettiğinde, binanın Belediye'ye devredilmesi kararının iptali için AK-MHP grubunun oylarıyla oy kullanacak. Çatalca'yı AK Parti yönetiyor.

AA-20230620-31478078-31478072-IBB_BASKANI_EKREM_IMAMOGLU

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun vetosuna rağmen alınan Arnavutköy Boğazköy kültür ve spor tesisi ile ilgili ısrarlı kararın iptali de gündemde.

inç_b2_57b4b3a86d66c9e2fd7c0f76ab5815fe

EMİRGAN KORU'NUN GÖREVİ İPTAL EDİLEBİLİR

Sarıyer'deki Emirgan Korusu için AK Parti döneminde Lale Vakfı'na yapılan tahsisin iptali de gündemde. Ayrıca Pendik'te dolgu alanı için tahsis edilen otopark tahsisinin iptal edilmesi ile Sultangazi, Güngören, Eyüpsultan, Bağcılar ve Bahçelievler'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait taşınmazların tahsisine ilişkin önceki dönemde alınan tahsis kararlarının iptali yönündeki teklifler de değerlendiriliyor. Gündem. Öneriler önümüzdeki oturumlarda oylamaya sunulacak ve karara bağlanacak.Bu içerik Hazar Saygın tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Muğla'da orman yangını!  Müdahale havadan ve karadan yapılıyorMuğla'da orman yangını! Müdahale havadan ve karadan yapılıyor
Gizli NATO üssü turizme açılıyor!Gizli NATO üssü turizme açılıyor!
Mezarının başında dua etti ve davul çaldı.Mezarının başında dua etti ve davul çaldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir