CHP'den hükümete çağrı! Milyonları ilgilendiriyor: 'Hemen gündeme alınmalı'

CHP parti sözcüsü Deniz Yücel, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Yücel, 31 Mart yerel yönetim genel seçimlerinde CHP'yi birinci parti yaparak Türk halkının önemli bir sorumluluk yüklediğini belirterek, şöyle konuştu: “Hafta başında yaptığımız olağan Merkez Yönetim Kurulu toplantımızın ardından, Seçim sonuçlarına göre bugün yine Merkez Yürütme Kurulu toplantımızı gerçekleştirdik. Parti Meclis toplantımız devam ediyor. 20-21 Nisan'da yerel yönetimlerde il başkanlarımız ve belediye başkanlarımızla “İktidara Giden Belediye” seminerimizi gerçekleştireceğiz. Genel merkezimiz bünyesinde kurulan Yerel Yönetimler Koordinasyon, Denetleme ve Eğitim Birimi: “Bu birim ile kanıtlanmış ve başarılı projeleri diğer illere sunacağımız bir sistem kuracağız. Başarılı belediye başkanlarımız ve emekli mahkemelerimiz. Denetçiler, tecrübe ve bilgi birikimleriyle belediyelerimizin bütçelerini ve kaynaklarını daha verimli kullanma konusunda bize yol göstereceklerdir” dedi.

“HATALAR VE KAMERALAR SORUMLU OLACAK”

31 Mart Yerel Yönetimler Genel Seçimi'nde milli iradenin anketlere yansıdığını vurgulayan Yücel, artık şeffaf, hesap verebilir ve halkçı belediyeciliğin zamanının geldiğini söyledi. Yücel, belediyelerin artık sadece halka hizmet vereceğini ve para musluklarının kesildiğini söyledi. Afyonkarahisar belediyesinde dinleme cihazı olduğu iddiasına ilişkin Yücel, şunları söyledi: “Belediyelerin kasasını boşaltıp kasasını dolduranlara bu millet elbette ceza kesecektir. kasalar”. çamurlu su ile resmi araçlar.”

CHPLİ-YÜCEL AKP-İKTİDAR-İLLA-KIRMIZI-_42361

ASGARİ ÜCRET TALEBİ: 'DERHAL GÜNDEME ALINMALI'

Emeklilerin ve çalışanların mağdur olduğunu, gençlerin işsiz kaldığını ve çözüm beklediklerini belirten Yücel, şöyle konuştu: “Bu ekonomik koşullar altında asgari ücrette bir güncellemenin acilen gündeme getirilmesi gerekiyor. Halkımız kendini bu durumda bulurken. AKP hükümeti 2023 yılında büyüme oranının yüzde 4,5 olacağını utanmadan ve yorulmadan söylemeye devam ediyor” dedi. Satın alma gücü paritesine göre dünyanın 11. büyük ekonomisiyiz, milli gelirimiz 1,1 trilyon doları, 13 bin doları aştı. Kişi başına düşen gelirde nasıl oluyor da “2018’de ekonomiyi kapattık, satın alma gücü paritesine göre dünyanın 11. büyük ekonomisiyiz, 13 bin doları aştık” hikayeleriyle halkı kandırmaya çalışıyor. “Emeklilere 10 bin lira yetmez ama biz ülkemize bir çivi çakmasak, yatırım bütçesinin tamamını buraya aktarsak bile” diyen Erdoğan değil mi? CHP Grubu'nun Meclis'te bekleyen en düşük emekli maaşının asgari ücret düzeyine çıkarılması önerisi; Sonra “ekonomimiz büyüyor” diyorlar ama ekonomik göstergelere dikkat etmiyorlar. Bu ekonomik büyüme neden emeklilere yansımıyor? Her şey için para var ama emeklilik için para yok. Emeklilerimiz bu ülkede üvey evlat muamelesi görmekten bıktı ve tepkilerini sandıkta gösterdiler. Anlamak istemeyen, mesajı alamayan AKP iktidarıdır. AKP iktidarı yerel seçimlerde kamuoyundan sarı kart gördü ama yetmedi; “Kırmızı kart göstermenizi bekliyorlar” dedi.

Kaynak: DHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Irak'ta Haşdi Şabi'nin karargâhına ABD hava saldırısıIrak'ta Haşdi Şabi'nin karargâhına ABD hava saldırısı
Turist merkezinde tüfeklerle terör saçtılar!  Bakan Yerlikaya Turist merkezinde tüfeklerle terör saçtılar! Bakan Yerlikaya, “Buna asla izin vermeyeceğiz” dedi.
Kız istemediği için kan döküldü!  Yanında getirdiği tüfekle terör saçtı.Kız istemediği için kan döküldü! Yanında getirdiği tüfekle terör saçtı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir