Bu iki veri Bitcoin satın almak için en iyi zamanı gösteriyor

Kripto para birimi analistlerinin zincir içi ticaret faaliyetlerini izlemek için kullandıkları iki popüler ölçüme göre, Bitcoin cazip bir satın alma bölgesine girmiş olabilir.

MVRV (piyasa değerinin gerçekleşen değere oranı) ve OI (açık pozisyon) parametreleri, Bitcoin'in yatırımcılar için cazip bir giriş noktası olabileceğini öngörüyor.

“Bitcoin Satın Almak İçin En İyi Zaman” lakaplı yatırımcı Mister Crypto, Platformdaki 94.100 takipçisine gönderdiği bir gönderide, Bitcoin'in cazip bir giriş noktasında olduğunu gösterdiğini söyledi.

Bitcoin'in fiyatı yayınlandığı sırada 64.230 dolardı. Kaynak CoinMarketCap

CoinGlass'ın verilerine göre Bitcoin'in OI ağırlıklı fonlama oranı 24 saat boyunca negatif bölgede kaldıktan sonra 24 Nisan'da pozitif bölgeye geçti ve %0,0093 seviyesinde kaydedildi.

OI ağırlıklı fonlama oranı, Bitcoin vadeli işlem pozisyonlarını tutmanın maliyetini temsil eder. Artışa rağmen oran, Nisan başında kaydedilen %0,0714 oranının oldukça altında kalıyor. Ancak bu, analistlerin piyasa açısından olumlu bulduğu bir düzeltme.

Blockchain analisti Checkmate, son piyasa durumunun uzun zamandır görülen en sağlıklı piyasa sıfırlamalarından biri olduğunu söylemenin yanı sıra, Crypto Banter sunucusu Kyle Doops da şunları söyledi: “Fiyatlar güçlü kalmayı sürdürüyor, Bitcoin yükselmeye hazır.” .Yüksek finansman oranları yükseliş eğilimini yansıtıyor ve uzun vadeli işlemlere olan ilginin arttığına işaret ediyor.

Bitcoin'in OI ağırlıklı fonlama oranı en son Mart ayının başında, Bitcoin'in aynı gün tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.200 dolara ulaştığı önemli bir zirveye ulaştı.

Sadece bir hafta sonra, 14 Mart'ta CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin bu kilometre taşını tekrar aşarak 73.835 dolara ulaştı. Ancak Capriole Investments fonunun kurucusu Charles Edwards, Cointelegraph'a fonlama oranlarının genel olarak iyi ancak zayıf bir gösterge olduğunu söyledi. bunun bir yıl önceki kadar doğru olmadığını söyledi.


“2018'den 2020'ye kadar olan 3 yıllık süreçte ve 2021'de çok fazla konuşulmadı, anlaşılmadı. %100 doğruluk oranına sahip bir ölçümdü; negatif olursa açarsanız neredeyse %100 kazanç garantiniz var.” Uzun bir pozisyon.”

Şimdi Edwards şöyle diyor: “Çok daha fazla taraf var ve bu da dikkate alınması gereken biraz daha karmaşık bir parametre.”

Bitcoin'in OI ağırlıklı fonlama oranı Nisan başından bu yana önemli ölçüde düştü. Kaynak CoinGlass

Bu arada, Bitcoin'in gerçeğe uygun değerine göre aşırı değerlendiğini veya düşük değerlendiğini belirlemeyi amaçlayan MVRV göstergesi de Bitcoin'in olumlu satın alma koşullarına doğru ilerlediğini gösteriyor.

LookIntoBitcoin verilerine göre, yayınlanma sırasında Bitcoin'in MVRV puanı, Nisan ayının başından bu yana %6,45 düşüşle 2,32 oldu.

3,5'in üzerindeki MVRV puanı piyasanın zirveye yakın olduğunu, birin altındaki bir puan ise dibe vurduğunu gösterir.

Bitcoin'in MVRV puanı Nisan ayının başından bu yana %6,45 düştü. Kaynak LookIntoBitcoin

Edwards, mevcut MVRV seviyelerinin “önümüzdeki yıl manevra yapacak çok yerimiz olduğunu” gösterdiğini belirtti.

Ancak mevcut satın alma fırsatının iki yıl öncesine göre çok daha az karlı olduğunu açıkladı.

“Bu, bir yıl önce ya da iki yıl önce çok daha düşük olduğu kadar değerli bir fırsat değil. Ancak dört, beş ya da altıda 'aşırı değerli' diye bağırmıyor.”

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir