Bu göstergeye göre Ripple'ın (XRP) büyük bir hamlesi yaklaşıyor

Volatiliteyi ölçen bir göstergede gözlemlenen seviyeler, XRP fiyatının yakında büyük bir volatiliteye tanık olacağı yönünde beklentiler yarattı.

Son 30 günde Ripple (XRP) genel piyasa eğilimine paralel olarak değerinin %7'sini kaybetti.

Şu anda 0,45 dolardan işlem gören XRP, 5 Temmuz'daki keskin piyasa düşüşü sırasında 0,40 dolar seviyesinin altına düştü ancak yine kritik seviyenin üzerinde kaldı.

Analistler, fiyat hareketlerini tahmin etmek için sıklıkla kullandıkları teknik analiz aracının, XRP'nin 0,006 dolar civarında işlem görmesinden bu yana benzeri görülmemiş düşük seviyelere düştüğünü belirtti.

Bollinger Bantları daha da daraldı!

Analistlerin işaret ettiği teknik gösterge John Bollinger tarafından geliştirilen Bollinger Bantları göstergesidir. Bu bantlar analistler arasındaki volatilite dinamiklerini gözlemlemek için kullanılıyor.

Bollinger Bantları, basit hareketli ortalama fiyatın bir standart sapma seviyesinin üstünde ve altında çizilen alanı ifade eder.

Bantlar ne kadar dar olursa volatilite de o kadar düşük olur ve bu genellikle her iki yönde de keskin bir hareketin habercisidir.

Platformdaki bir kullanıcı

The Great Mattsby, “Fiyatlar en son bu kadar düşük olduğunda XRP %60.000 artmıştı” dedi.

Traderın sosyal medyada yaptığı paylaşım senaryosu tekrarlanırsa XRP fiyatı 270 dolara ulaşacak. Bu rakam aynı zamanda Ripple'ın piyasa değerinin 27 trilyon dolara yükseldiği anlamına da geliyor.

Her ne kadar tarihsel verilere dayalı teknik analizler Ripple için bu seviyeleri gösterse de, bir kripto para biriminin tüm piyasanın dokuz katına ulaşması günümüz dünyasında mümkün görünmüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir