BNB Chain memecoin projeleri için cüzdanını açtı

Akıllı sözleşme blockchain ağı BNB Chain, kripto ekosistemindeki memecoin tokenlarının patlayıcı büyümesinin ortasında memecoin geliştiricilerini cezbetmek istiyor.

Cointelegraph'a gönderilen duyuruda BNB Chain, ağda memecoin projelerini listeleyen uygun geliştiricileri ödüllendirmek için 1 milyon dolara kadar tahsis edeceğini söyledi.

Şirket, bunun BNB zinciri içindeki “mecoin ortamının büyümesini hızlandırma” çabalarının bir parçası olduğunu vurguladı.

İlgilenen geliştiriciler, ağın “Meme İnovasyon Kampanyası”na katılmak ve 10 Nisan'dan 9 Mayıs'a kadar sürecek olan kampanya döneminde tokenlerini ağda dağıtmak için başvurabilirler.

BNB Chain'e göre yarışma, topluluk üyelerinin yaratıcı bir şekilde yenilik yapmasına olanak tanıyor. Yazdılar:

“Yaratıcılık, Web3 kültürü ve yeniliğin kesişme noktasında yer alan kampanya, hem deneyimli hem de acemi geliştiricilerin yaratıcılarını, fikirlerini hayata geçirmek için blockchain teknolojisini kullanma konusunda güçlendirmeyi amaçlıyor.”

Rekabet basit görünse de bazı gereksinimlerin karşılanması zor olabilir. Katılımcıların minimum ödüle hak kazanabilmeleri için memecoinlerinin minimum işlem hacminin 2 milyar dolar olması gerekiyor. Bu arada, işlem hacmi 30 milyar doların üzerinde olan memecoinler 1 milyon dolarlık ödüle hak kazanabilir.

Memecoin yarışması için ödül dağıtım yapısı. Kaynak BNB Zinciri

Ek olarak, en az bir güvenlik denetiminin tamamlanması ve projenin BNB Smart Chain'in blockchain izleyicisi BscScan'de açık kaynak olarak kullanıma sunulması gibi başka uygunluk gereksinimleri de var.

Yeni geçerli token sahiplerinin sayısının da 1.000'den fazla olması ve projenin Telegram ve Discord dahil sosyal medya platformlarında da mevcut olması gerekiyor.

BNB Chain'in memecoin çabaları, kripto alanında meme odaklı tokenların yükselişe geçmesiyle ortaya çıkıyor. 1 Nisan'da toplam piyasa değeri 70 milyar dolara yükseldi.

Bunun nedeni Dogwifihat (WIF) ve Book of Meme (BOME) gibi yeni başlatılan tokenlerin yanı sıra Pepe (PEPE) ve Bonk (BONK) gibi diğer eski meme tokenlarındaki artıştır.

BNB Chain'e ek olarak diğer blockchain ağları da kendi ekosistemlerinde memecoin'lerin gelişimini teşvik etmeye başladı.

22 Mart'ta Avalanche Vakfı, memecoin likidite sağlayıcılarına 1 milyon dolarlık bir ödül sunarak memecoin kampanyasına devam etti. Seçilen memecoinlere likidite sağlayanlar ödüllerin bir kısmını almaya hak kazanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir