Bitcoin'in düşüşüne rağmen dijital varlık ürünleri 441 milyon dolar çekti

CoinShares'in yeni bir raporu, geçen hafta dijital varlık yatırım ürünlerine 441 milyon dolarlık giriş olduğunu ortaya koyuyor.

8 Temmuz raporu ayrıca Bitcoin'e (BTC) 398 milyon dolarlık bir giriş olduğunu vurguladı. CoinShares'e göre Bitcoin fiyatındaki zayıflığın yanı sıra Mt. Yatırımcıların satın alma hamlelerinin nedeni muhtemelen Gox faaliyeti ve Alman hükümetinin satış baskısıydı.

Girişler çoğunlukla 384 milyon dolar ile Amerika Birleşik Devletleri'nde kaydedildi, onu Hong Kong (32 milyon dolar), İsviçre (24 milyon dolar) ve Kanada (12 milyon dolar) izledi; Almanya'da 23 milyon dolarlık çıkış yaşandı.

Geçtiğimiz hafta, feshedilmiş kripto para borsası Mt. Gox için büyük bir haftaydı. Borsa, 5 Temmuz'da alacaklılara geri ödeme yapmaya başladığında, yaklaşık 2,7 milyar dolar değerindeki 47.000 BTC'yi bilinmeyen bir cüzdan adresine taşıdı.

Aynı gün Mt. Gox'un geri ödeme planında da belirtildiği gibi bazı kripto para borsaları aracılığıyla bazı alacaklılara hem Bitcoin hem de Bitcoin Cash (BCH) cinsinden geri ödemeler yapılmaya başlandı.

Bazı analistler eski Mt. Gox alacaklıları, borsanın çöküşünden bu yana değeri %8.500'den fazla arttığı için Bitcoin'lerini satıyor olabilir.

Aynı hafta içinde Alman hükümeti, bu yazının yazıldığı sırada yaklaşık 172 milyon dolar değerinde olan 3.000 BTC'yi çeşitli kripto para borsalarına ve bilinmeyen bir cüzdana taşıdı.

İle ilgili: Bitcoin'in 'Çifte Tepe' Riski: Bu Hafta Bilmeniz Gereken 5 Şey

CoinShares raporu ayrıca yaklaşık 398 milyon dolara ulaşan ve toplam girişlerin yaklaşık %90'ını oluşturan Bitcoin girişlerine de dikkat çekerken, yatırımcıların “daha geniş bir altcoin sepetine” yöneldiği söylendi.

Solana (SOL), geçen hafta 16 milyon dolar, yılbaşından bugüne ise 57 milyon dolarlık girişle “en iyi yatırım yapılan altcoin” oldu. Ether (ETH) 10 milyon dolarlık giriş kaydetti.

Ek olarak geçen hafta Sentinel Eylem Fonu, Solana'nın ABD Senatosu için dört kripto yanlısı adayı destekleyen kripto yanlısı bir siyasi eylem komitesine yaptığı bağışları ikiye katladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir