Bitcoin'de geçmiş opsiyonların süresi doluyor

Piyasa, tarihteki en büyük üç aylık Bitcoin vadeli işlem opsiyonlarının vadesinin dolması olayını yaşarken, Bitcoin (BTC) fiyatı 29 Mart'ta 69.000 dolar seviyesinin üzerinde kaldı.

Bybit borsasının küresel türev ticareti başkanı Hao Yang, Cointelegraph'a şunları söyledi:

“Ayrıca Bybit ve Deribit için tarihteki en büyük opsiyon vadesinin dolmasını yaşadık. İnsanlar vade sonunda hedge pozisyonlarını tersine çevirebilir veya tasfiye edebilirler ve tasfiye eyleminin çok kısa vadeli fiyat hareketleri üzerinde çok az etkisi olabilir.”

Deribit'in 28 Mart'ta yayınladığı X gönderisine ikinci15,1 milyar dolardan fazla değere sahip kripto para vadeli işlem opsiyonlarının süresi 29 Mart sabah saat 8'de sona erdi.

15,1 milyar doların 9,53 milyar doları, 51.000 dolarlık “düşük yüksek” fiyat potansiyeli ile 0,84 satım/alma oranında vadesi dolan Bitcoin opsiyonlarının kavramsal değerini temsil ediyordu.

BTC Opsiyonları: Kullanım fiyatına dayalı açık faiz. Kaynak: Şaka olacak

Yang, opsiyonların vadesinin dolmasının volatilitenin artmasına yol açabileceğini, ancak yüksek fiyat noktasının Bitcoin'in hala temel değerlerine bağlı olan uzun vadeli fiyat potansiyelini doğru bir şekilde yansıtmadığını açıkladı:

“Tıpkı bir oyun bilgisayarının içindeki donanımın performansını doğrudan etkilememesi gibi, maksimum acı da bazı bilgiler sağlayan ancak sonuçta Bitcoin'in gerçek fiyat hareketi üzerinde çok az etkisi olan bir göstergedir.”

Nexo'nun ana komisyonculuk departmanının proje yöneticisi Andrey Stoychev, son teslim tarihine rağmen fiyatlar üzerindeki etkinin minimum düzeyde olduğunu söyledi. Cointelegraph'a şunları söyledi:

“Alımların büyük ölçüde paraya dayalı olduğu ve satımların sıfıra yakın olduğu mevcut ortamda, delta riskten korunma büyük ölçüde sona erdi ve vade sonunda minimum fiyat etkisi bekliyoruz. Ancak asıl soru şu: alımlardan elde edilen karlar yeni sözleşmelere yeniden yatırılacak mı?” ve eğer öyleyse hangi son tarihler ve son tarihler tercih edilecek? ?”

Bitcoin'in yarılanma düzeltmesi bitmiş olabilir

CoinMarketCap'in verilerine göre Bitcoin'in fiyatı 10:35 ET'ye kadar 24 saatte %0,7 düşüşle 69.924 dolardan işlem gördü. Dünyanın ilk kripto para birimi aylık grafikte %11,9'dan fazla artış gösterdi.

BTC/USDT/1 günlük grafik. Kaynak CoinMarketCap

Bitcoin'in yarılanma öncesi tarihi geri çekilmesi, önceki tarihi geri çekilmelere paralel olarak gerçekleşti. Rekt Capital, 26 Mart'ta yaptığı bir video analizinde, Bitcoin fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000 dolardan desteğe ulaşmayı başarması durumunda mevcut bölünme öncesi düzeltmenin sona erebileceğini söyledi:

“Bitcoin şu anda önceki tüm zamanların en yüksek seviyesinin üzerinde zirve yapıyor ve potansiyel olarak kendisini yarılanma öncesi bu geri çekilmeyi sona erdirecek şekilde konumlandırıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir