Bitcoin'de (BTC) Alan Daralıyor: Çıkış Hangi Yönde Olacak?

Bitcoin (BTC), bekleyen satıcıların BTC'nin fiyat hareketini sıkı bir şekilde kontrol altında tutmasıyla 23 Nisan'da 66.000 dolar civarına yerleşti.

BTC/USD 1 saatlik grafik. Kaynak Ticaret Görünümü

Likidite BTC fiyatını dar bir aralıkta tutuyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den elde edilen veriler, haftalık kapanıştan sonra da devam eden yeni yatay trendi ortaya çıkardı.

BTC fiyatı geçen haftaya göre daha yüksek olsa da boğalar pek tatmin olmadı. Bitcoin'in 67.200 dolara yükselmesi, CME Group'un Bitcoin vadeli işlemlerindeki açığı kapatmada başarısız oldu.

Bu, 64.400 dolarlık başka bir boşlukla birleştiğinde, henüz ulaşılamayan kısa vadeli BTC fiyat hedeflerini oluşturuyor.

Mevcut durumu analiz eden ünlü tüccar Marco Johanning, Bitcoin'in gelecekteki desteğe dönüşmesi için 66.700 doları “anahtar seviye” olarak tanımladı.

Günün erken saatlerinde X'te (eski adıyla Twitter) yayınlanan bir gönderinin bir bölümünde, “Aralığa bakıldığında, BTC orta aralığı aldı ve oradan gönderdi” dedi.

“Ancak şu ana kadar bir sonraki seviye olan 66.7k'ye geçmeyi başaramadı. Bu, bugün için kilit seviye.”

CME vadeli işlemlerindeki boşluğu içeren BTC/USD grafiği. Kaynak Daan Kripto İşlemleri/X

Johanning, piyasanın 66.700 dolar civarında hareket etmesine bağlı olarak iki seçenek gördü: “a) 66,7 binin üzerine kırılma -> eski trend çizgisine ve daha yüksek bir aralığa doğru ilerleyin” ve “b) 66,7 binde reddedilmek -> potansiyel olarak aşağı yönlü hareketi kapatmak için aşağıya doğru ilerleyin CME boşluğu fitil ile orta aralığa geri dönüyor.

“Her iki senaryo da kısa vadeli eğilimin devam edeceğini ve daha yüksek aralığa doğru ilerleyeceğimizi varsayıyor” diye ekledi.

Bu olgu, spot fiyatla yakından bağlantılı alım ve satımları göstermeye devam eden borsa emir defterlerindeki mevcut likidite ortamını ifade ediyor.

İzleme kaynağı CoinGlass'tan elde edilen veriler, sırasıyla 66.000 dolar ve 67.350 doların günün ana destek ve direnç seviyelerini oluşturduğunu doğruladı.

BTC likidite ısı haritası (ekran görüntüsü). Kaynak: CoinGlass

Bu göstergeye göre Bitcoin'de zaman daralıyor

Bir analist, göstergelere dayanarak BTC fiyatında daha büyük bir hareket beklediğini paylaştı

İlgili: Bu gelişme Bitcoin fiyatının kaderini belirleyebilir

Ünlü trader ve analist Matthew Hyland, Bollinger Bands göstergesini üç günlük aralıklarla değiştirerek, çok yakında yukarı veya aşağı yönlü bir kırılmanın yaşanacağını işaret etti.

Volatilitenin klasik bir göstergesi olan bant genişliği, BTC/USD paritesinin en son 50.000 doların altında işlem gördüğü Şubat ortasından bu yana en düşük seviyesinde.

Bollinger Bantları, Bollinger Bantlarının genişliğine ilişkin verileri içeren BTC/USD grafiği. Kaynak: Matthew Hyland/X

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir