Bitcoin yükselişini sürdürmek için 56.500 doların üzerinde kalmalı

Yeni bir analize göre Bitcoin (BTC) Haziran ayını 56.500 doların altında bitirirse genel yükseliş trendi sona erebilir.

Maddi göstergeler, 26 Haziran'da X'te (eski adıyla Twitter) yayınlanan bir piyasa bülteninde Bitcoin boğaları için önemli bir çizgiyi vurguladı.

BTC bu hafta Mayıs başından bu yana en düşük seviyelerine ulaştı. Bu seviyeler bugün yatırımcıların dikkatinin odağında.

Malzeme Göstergelerine göre haftalık, aylık ve üç aylık kapanışların aynı gün gerçekleşmesi nedeniyle piyasa baskısının hafta sonuna kadar artması bekleniyor.

Ayılar yönetimi devralırsa yedi hafta önceki 56.500 dolar seviyesi, alıcıların savunmak zorunda kalacağı daha düşük bir bölgenin tabanını oluşturacak.

Kurucu Keith Alan, Material Göstergeleri tarafından paylaşılan grafiğin yanında, “Şu ana kadar Bitcoin bu haftaki mini dipten iyi bir şekilde toparlanmış gibi görünüyor” yorumunu yaptı.

“Fiyatın Pazar gününden önce en düşük seviyeleri yeniden test etme şansı her zaman vardır, ancak aylık mum kırmızı kutunun içinde veya üzerinde kapandığı sürece trend devam edecek.”

BTC/USD grafiği. Kaynak: Maddi göstergeler/X

Alan ayrı bir makalede emir defteri likiditesini izledi ve önümüzdeki günlerde olası spekülatif hareketler konusunda uyarıda bulundu. Bu, likiditenin, fiyatı etkilemek amacıyla büyük hacimlerle işlem yapan tüccarlar tarafından çeşitli seviyeler arasında yapay olarak taşındığı anlamına gelir.

“Cumhurbaşkanlığı seçimi, yeni enflasyon verileri ve günlük, aylık, üç aylık ve altı aylık mumların Pazar günü kapanmasıyla dönem sonuna kadar daha fazla dalgalanma bekliyorum” diye devam etti.

“Hafta ilerledikçe, en güçlü direnç ve destek alanlarını belirlemek için likiditenin nerede yoğunlaştığını görmeye çalışıyorum.”

Binance'te BTC/USDT sipariş defteri likiditesi. Kaynak: Keith Alan/X

Dünyanın en büyük borsası Binance'in sipariş defteri verileri, sipariş likidite “ölçeğinin” mevcut spot fiyat ile 55.000 dolar arasında güçlendiğini gösterdi.

Bitcoin analistlerinin gözü bu göstergede

BTC/USD paritesi geçen yılın ağustos ayından bu yana en fazla “aşırı satış” koşullarını yansıtıyor.

Bitcoin'de Göreceli Güç Endeksi (RSI) göstergesinin birçok zaman diliminde ciddi oranda azalması, analistler tarafından en düşük seviyeye gelindiğinin göstergesi olarak yorumlanıyor.

Kaynak: Ali

Popüler tüccar Daan Crypto Trades, Bitcoin'in günlük grafikte aşırı satıma işaret eden RSI 36 seviyesine geri döndüğünü fark etti.

“RSI hâlâ düşük ve yükseliş için bolca alan bırakıyor ancak piyasanın liderlik etmesi için Bitcoin ve ETH’ye ihtiyacı var.”

RSI verilerini içeren BTC/USD günlük grafiği. Kaynak: TradingView

Verilere göre Bitcoin'in günlük RSI değeri şu anda 34,2 seviyesinde.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir