Bitcoin spot ETF'lerinde 418 milyon dolarlık doping

Art arda beş gün süren net çıkışın ardından ABD Bitcoin (BTC) spot borsa yatırım fonlarına (ETF) yeni sermaye akıyor.

Farside Investors'ın verilerine göre, Blackrock ve Fidelity fonlarına güçlü girişlerin etkisiyle, yakın zamanda onaylanan 10 Bitcoin spot ETF'si, 26 Mart'ta toplam 418 milyon dolarlık net giriş gördü.

Bitcoin (USD) ETF akışları. Kaynak: Farside Yatırımcıları

Fidelity'nin fonu, 13 Mart'tan bu yana en büyük günlük akışını görerek 26 Mart'ta 279,1 milyon dolara ulaştı ve yatırım devi ek 4.000 BTC aldı. Bu, fonun 260 milyon dolardan fazla giriş gördüğü üst üste ikinci gün oldu.

Sadakat FBTC Akışı. Kaynak: HODL15Sermaye

Öte yandan BlackRock'un fonuna 162,2 milyon dolarlık giriş geldi. Ancak bu giriş, bu ayın başındaki 300 milyon doları aşan ortalama günlük girişle karşılaştırıldığında düşüktü.

Ark 21Shares Bitcoin ETF fonu, 12 Mart'tan bu yana en iyi gününü geçirerek 73,6 milyon dolarlık giriş kaydederken, Invesco Galaxy, Franklin Templeton ve Valkyrie fonlarının tümü 26 milyon dolardan fazla giriş kaydetti.

Bu arada Grayscale'in Bitcoin Trust'ı (GBTC) kanamaya devam etti ve günlük 212 milyon dolarlık çıkış kaydetti, ancak bu, rakiplerinin net girişlerini geçmeye yetmedi.

Grayscale, 11 Ocak'ta tröstten ETF'ye geçişinden bu yana, mevcut fiyatlarla yaklaşık 19,5 milyar dolar değerinde 277.393 BTC kaybetti.

Bloomberg'in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, 26 Mart'ta X'e bir mesaj yazdı yazılı olarakBitcoin ETF'lerinin ilk 50 günlük ticaretteki en büyük 30 varlık fonu grafiğinde varlığını vurguladı.

BlackRock'un IBIT'i ve Fidelity'nin FBTC'sini içeren küresel fonlar listesinde dört Bitcoin ETF'sinin “kendi liginde” olduğunu belirtti.

Balchunas, şu anda yönetilen varlıklar açısından 18. en büyük Bitcoin ETF'si olan Bitwise Bitcoin ETF'nin (BITB) bile dünyanın en büyük SPDR Altın Hisseleri (GLD) fonundan daha büyük olduğunu kaydetti.

Kaynak: Eric Balchunas

Varlık yönetimi şirketi Hashdex, 26 Mart'ta vadeli işlem fonunu artık DEFI kodu altında işlem gören bir spot ürüne dönüştürdüğünü açıkladıktan sonra ABD'de Bitcoin ETF'lerinin 11. spot ihraççısı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir