Bitcoin halvingden sonra ne olacak? Coinbase yorum yaptı

Kripto para borsası Coinbase'e göre, birçok kripto para yatırımcısı Bitcoin'in yarıya indirilmesini potansiyel fiyat artışının ana etkeni olarak görüyor ancak yılın zamanı bir engel teşkil edebilir.

Coinbase, 5 Nisan tarihli piyasa yorum raporunda, kripto para piyasasının bir bütün olarak fiyatları daha da yukarı çekmek için başka bir anlatı bulması gerekeceğini açıkladı.

Borsa, “Şu anda 20 veya 21 Nisan'da yapılması planlanan BTC yarılanması, daha yüksek fiyatlar için bir katalizör olabilir, ancak kripto para piyasaları ve diğer riskli varlıklar için genellikle yılın zayıf zamanları olan dönemle mücadele etmek zorunda kalacak” dedi.

Dijital varlık araştırma şirketi Brave New Coin'in verilerine göre Bitcoin (BTC), 2011'den bu yana Haziran ve Eylül ayları arasında aylık ortalama %2,7 getiri sağlarken, geri kalan sekiz ayda ortalama %19,3 getiri sağladı.

Bu arada Coinbase, genel kripto para birimi hacimlerinin de “piyasa onu daha yükseğe çıkaracak bir sonraki anlatıyı bulmaya çalışırken yavaşlamaya devam ettiğini” belirtti.

CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatteki toplam kripto para birimi hacmi, bir önceki güne göre %33,25 düşüşle 61,78 milyar dolar oldu.

Ancak kripto para borsası, yakın gelecekte kripto para piyasasına giren yeni yatırımcıların sayısında artış olabileceğine dair işaretler görüyor:

“Bizim görüşümüze göre, Bitcoin'in bir “dijital altın” biçimi olarak artan kabulü, bu piyasa rejimindeki yeni bir yatırımcı alt kümesinden gelen talebi teşvik edebilir.”

CoinStats verilerine göre Bitcoin'in genel kripto para piyasasındaki hakimiyeti %50,6'dır. Bu oran, genel kripto para piyasasına kıyasla Bitcoin'in piyasa değerini ifade eder.

Bitcoin hakimiyet tablosu. Kaynak: CoinStats

Raporda ayrıca yatırım yapmak için fiyatların düşmesini bekleyenlerin, daha fazla yatırımcının katılımıyla düşüşlerin giderek küçüleceğini görebilecekleri belirtiliyor.

Coinbase, “Sonuç olarak, fiyat keşfi sırasında volatilite devam etse bile düşüşlerin önceki döngülere göre daha agresif bir şekilde satın alınmasını bekliyoruz” diye yazdı.

Yarılanma olayları genellikle Bitcoin fiyatındaki artışlarla ilişkilendirilir.

Mayıs 2020'deki önceki yarılanmanın ardından Bitcoin'in fiyatı arttı. Yarılanma anında 8.787 dolardan başlayan kripto para birimi yükselmeye başladı ve Kasım 2021'de yaklaşık 69.000 dolara ulaştı.

6 Nisan'da Cointelegraph, ABD İkinci Daire Temyiz Mahkemesinin Coinbase lehine karar verdiğini ve platformunda kripto paraların ikincil satışının Menkul Kıymetler Borsası Yasasını ihlal etmediğini doğruladığını paylaştı.

Davacılar, Coinbase'in kayıtsız menkul kıymetler teklif edip sattığını iddia etti. Ayrıca borsayı menkul kıymetler yasalarının çeşitli hükümlerini ihlal etmekle suçladılar.

Ancak Coinbase, ikincil kripto para birimi satışlarının menkul kıymet işlem kriterlerini karşılamadığını ileri sürerek menkul kıymetler mevzuatına uygunluğuna itiraz etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir