Bitcoin Hakimiyeti Düşüyor, Bu Bir Sonraki Altcoin Rallisi mi?

Bitcoin'in (BTC) pazar payı hafif düştü ve kripto analistleri, yatırımcıların odaklarını altcoinlere kaydırmasıyla bu payın zirveye ulaşmış olabileceğini tahmin ediyor.

Kripto para analisti Michaël van de Poppe bunu 1 Mayıs tarihli X'te yazıyor mailde “Bitcoin hakimiyeti muhtemelen zirveye ulaştı” dedi ve “altcoinler için muhtemelen dibe ulaşıldığını” açıkladı.

“Altcoinler Bitcoin çiftlerinde uyanmaya başlıyor, bu da hareketin başladığı anlamına geliyor” diye ekledi.

Bitcoin'in hakimiyetindeki bir düşüş, yatırımcıların sermayelerini kripto para piyasasında daha istikrarlı bir değer deposu olarak kabul edilen Bitcoin'den daha fazla hareket etme eğiliminde olan altcoinlere kaydırmasıyla piyasa katılımcılarına potansiyel bir altcoin piyasasında yükselişin ufukta olduğu sinyalini verebilir. . .

Kripto para tüccarı Matthew Hyland, “çöküşü” onaylamadan veya reddetmeden önce haftalık kapanışı bekleyeceğini söyledi ve şunu ekledi: “Bitcoin hakimiyeti şu anda büyük desteğini kaybediyor.”

TradingView verilerine göre Bitcoin'in toplam kripto para piyasasındaki payını ölçen Bitcoin hakimiyeti %53,90 olarak kaydedildi. Hakimiyet son yedi gün içinde %1,75 düştü, ancak bugüne kadar hala %4,63 artışta.

Bitcoin para birimi 14 Nisan'da 56,42 ile yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Kaynak Ticaret Görünümü

IncomeSharks, X'teki 1 Mayıs tarihli gönderisinde, “Bitcoin hakimiyeti azalıyor. Fiyat birkaç ay boyunca düşmeye devam ederse, altcoinlerin çoğu bundan faydalanabilir.” dedi.

CoinMarketCap verilerine göre Solana (SOL), PEPE (PEPE) ve Dogwifhat (WIF) son 24 saatte sırasıyla %2,76, %3,04 ve %3,25 kazanç elde etti.

Pazar payındaki düşüş, Bitcoin fiyatının aynı yedi günlük dönemde %10,44 oranında düşmesiyle gerçekleşti.

Bitcoin fiyatı son 24 saatte %4,89 oranında düştü. Kaynak CoinMarketCap

Ancak mevcut piyasa beklentileri, Bitcoin'in hakimiyetinin zirveye ulaştığı yönündeki yorumlara şüphe düşürüyor.

Yükselen korku seviyeleri piyasadaki belirsizliğin göstergesidir. Bu, yatırımcıların fonlarını daha riskli kripto varlıkları yerine Bitcoin'e yönlendirmelerine yol açabilir.

İle ilgili: Bitcoin'de son durum: Düşüş devam edecek mi?

Kripto Korkusu ve Açgözlülük Endeksi'ne göre 1 Mayıs, bu yıl şimdiye kadar kripto para piyasalarındaki yatırımcılar arasında en yüksek korku seviyesini yansıtıyor.

1 Mayıs'ta piyasanın duygusal duyarlılığını temsil eden endeks puanı, bir önceki günkü “nötr” puanı olan 54'e kıyasla “korku” seviyesi olan 43'e geriledi.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir