Bitcoin balinaları 67.000 dolarlık direnci izliyor

Bitcoin (BTC), araştırmaların balinaların “dibi satın aldığını” gösterdiği 24 Nisan'a kadar kilit dirençteki baskıyı sürdürdü.

BTC/USD 1 saatlik grafik. Kaynak: TradingView

Bitcoin balinaları kontrolü ele alıyor

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den alınan verilere göre BTC fiyat hareketi, son günlük kapanıştaki yükselişin ardından 67.000 dolar civarında seyrediyor.

Hala dar bir aralıkta işlem gören boğalar, yakınlardaki sipariş defterinin likiditesini azaltmaya devam etti.

BTC tasfiye ısı haritası (ekran görüntüsü). Kaynak: CoinGlass

İzleme kaynağı CoinGlass'ın güncel verilerine göre, Binance'te yaklaşık 35 milyon dolar değerindeki teklif duvarı bugün kapatıldı ve talep edilen likiditenin büyük kısmı şu anda 67.000 ila 67.500 dolar arasında bulunuyor.

Trading metric Material Göstergeleri X'teki (eski adıyla Twitter) gönderisinin bir bölümünde “Sipariş defterinin 1 aylık görünümü, likidite konumlandırmasındaki dinamik değişikliklerin genel fiyat hareketini nasıl etkilediğini gösteriyor” diye yazdı. söz konusu O yazdı.

“Bitcoin talep likidite bloklarının daha aşağıya doğru hareket etmesi ve bazı tedarik likidite bloklarının daha yüksek hareket etmesinin NET etkisi, aktif ticaret aralığını yaklaşık 62.000-68.000 $’a daraltıyor.”

Balina Hacimli Binance için BTC/USDT Emir Defteri Likiditesi. Kaynak: Malzeme göstergeleri

Eşlik eden bir grafik aynı zamanda Bitcoin balina sınıfları arasındaki ticaret davranışını da gösteriyor.

Diğerlerinin aksine, 1-10 milyon dolarlık sipariş kategorisi ilgi çekici ve Nisan ayı boyunca görünürlüğü arttı.

Araştırma firması Santiment'in mevcut bulgularına eklenen yeni analiz, 1.000 ila 10.000 BTC (66,7 milyon dolar – 667 milyon dolar) arasında bakiyeye sahip cüzdanlarda “FOMO” olduğunu ortaya koyuyor.

Kutsal Yorumda X, “1.000 ila 10.000 BTC tutan balina katmanı bu artışı destekliyor ve 2024'ün başından bu yana balinalar 266.000 BTC daha biriktirdi.” o yazdı.

“Bu, tüm arzın %1,24'üne denk geliyor. Kamuoyu da yüksek derecede FOMO sergiliyor.”

Balina verilerini içeren BTC/USD grafiği. Kaynak: Santiment/X

İncelenen balina sınıfı şu anda BTC arzının dörtte birinden fazlasına sahip ve tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru ilerliyor.

BTC Fiyat Hareketi 'Ürkütücü Sessizlik' Görüyor

Bu arada geçen gün ticaret şirketi QCP Capital, kripto para piyasalarının sismik bir değişim meydana gelmeden önce son bir düşük volatilite dönemi geçirebileceğini öne sürdü.

İle ilgili: Bitcoin, 2019'dan bu yana ilk kez Tesla hisselerini geride bıraktı

Telegram kanalı abonelerine gönderilen “New York Color” pazar güncellemelerinin son baskısında QCP, “huzursuz bir sessizlik” olarak adlandırdığı durumu tanımladı.

“BTC 60/73.000 aralığının tam ortasında ve BTC ön uç hacimleri %60'a yakın.” Söylendi.

“Daha geçen hafta dördüncü BTC yarılanmasını yaşadık ve Orta Doğu'da patlak veren savaş nedeniyle piyasa panik içindeydi (gerginlik o zamandan beri azaldı).”

Bitcoin spot ETF akışları (ekran görüntüsü). Kaynak: Farside

Analistler, Bitcoin fonlama oranlarında bir sıfırlama olduğunu ve ABD'deki spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonlarına (ETF'ler) olan ilginin yavaş ama istikrarlı bir şekilde geri döndüğünü belirtiyor.

Güncellemede, “BlackRock'un art arda 70 gün boyunca oturum açmasıyla TradFi'den gelen talep, daha yavaş da olsa gelmeye devam ediyor” ifadeleri yer alıyor. Böylece bitti.

“Fırtına öncesi sessizlik mi bu?”

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir