Binance.US borsası SEC ile düello için kolları sıvadı

Küresel kripto para borsası Binance'in ABD şubesi Binance.US, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile hukuki bir mücadele için kolları sıvadı.

Binance.US borsası, X hakkındaki gönderisinde uzun bir hukuki sürece hazır olduğunu söyledi.

“Cuma günü Mahkeme, SEC'in Binance.US'a karşı açtığı davanın ilerleyeceğine karar verdi. Biz hazırlıklıydık ve bu davanın adli süreçte ilerlemesini sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Binance: ABD düzenlemelerine uyuyoruz

SEC'in iddiaları, borsanın menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği, kayıtsız yatırım ürünleri sunduğu ve dolandırıcılıkla mücadele çabalarını göz ardı ettiği yönünde.

Binance.US, ABD'li müşterilere “açık bir şekilde hizmet vermek amacıyla” kurulduğunu ve ABD kural ve düzenlemelerine bağlı kaldığını söyledi.

“Tüm müşteri varlıkları için 1:1 rezerv tutuyoruz ve platformumuzun emniyetini, emniyetini ve bütünlüğünü sağlayan güçlü risk ve uyumluluk programlarına sahibiz.”

Binance.US SEC'i eleştirdi

Önde gelen kripto para borsası, kurumun “yaptırımlar yoluyla düzenleme” yaptığını söyleyerek SEC'in düzenleyici yaklaşımını eleştirdi.

Binance.US ayrıca şirketindeki zorlukları, Başkan Gary Gensler liderliğindeki mevcut yönetimin siyasi amaçlı eylemlerine bağladı.

“Sektörümüzdeki pek çok şirket gibi bizim de SEC'in mevcut liderliği altında aşırı kapsamlı yaklaşımının ve siyasi amaçlı düzenlemelerinin kurbanı olmamız talihsiz bir durum.”

SEC keşif süresini uzatıyor

Binance.US, SEC'in “henüz Binance.US adına herhangi bir suiistimal kanıtı tespit etmediğini” belirterek, yasal statüsüne olan güvenini dile getirdi.

Binance.US, 11 aylık keşif sürecinde SEC'in davasının “gerçekler veya yasalarla desteklenmediğini” paylaştı.

Şirketin güvenine rağmen, ABD mahkemelerinin 28 Haziran'da SEC'e yaptığı başvuruda kendisine yöneltilen suçlamaların çoğunu reddetmesini sağlayamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir