“Beşiktaş'ın mallarını satacaklar” açıklaması sansasyon yarattı…Beşiktaş

Beşiktaş'ta yapılacak tüzük değişikliğine ilişkin genel kurul öncesi tartışmalar yaşandı. Kulübün tüzüğünde amaç ve faaliyetler başlığı altında yer alan 5. maddede şu anda “Ticari şirketler, ekonomik işletmeler, ortaklıklar ve yatırım vakıfları, yardımlaşma ve dayanışma kuruluşları kurar veya kurulmuş ticari şirketlere, yatırım şirketlerine ve vakıflara iştirak eder” ifadesini okuyoruz. Halka arz yoluyla kurulan veya kurulacak ortaklıkların hisselerini değerlendiren açıklama taraftarların dikkatinden kaçmadı.

“BEŞİKTAŞ MALLARINI SATACAKLAR”

Odatv'ye konuşan Beşiktaş Milletvekili'nden heyecan yaratan açıklamalar geldi. Beşiktaş'taki mülkleri satıp borçlarını ödeyeceklerini söyleyen kişi, şunları söyledi: “Hasan Arat'ın yönetiminde para yok. 'Beyaz yakalı' isimler yönetime alındı. Kimse para kazanmıyor. Beşiktaş'ın mülklerini satıp borcunu ödeyecekler. borçlar.” dedi.

“GAYRİMENKULLERDE GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI OLUŞTURULMASINA İLİŞKİN YÖNETİM KURULUNA YETKİ”

Söz konusu maddede 'yatırım ortaklıkları' ibaresi yer almakla birlikte, yeni taslak tüzükte genel kurulun görev ve yetkileri başlığı altında kesin olarak şöyle belirtiliyor: “Gayrimenkul yatırım ortaklığı kurma konusunda yönetim kuruluna yetki verilmesi gayrimenkule.” Böyle bir makalenin yer alması hayranları endişelendirdi.

“İSTİSMALE AÇIK”

542497

Oda TV'ye konuşan Beşiktaşlı kulüp üyesi, “Gayrimenkul yatırımlarına güvene ilişkin bir maddenin genel kurulun yetki ve görevleri arasında yer alması mevcut beşinci maddeye aykırı olur, çünkü yönetim kurulunun zaten böyle bir yetkisi var. Bu nedenle burada yapmak isteyebileceğiniz şey şudur. Bu madde eklenirse, genel kurulda gelecekte gayrimenkul yatırım şirketi kurulması konusu sorulursa ve genel kurul “Gayrimenkul yatırım şirketi kurmanıza izin veriyoruz” diyerek mevcut yönetime yetki verirse, O dönemdeki yönetim isimleri, ortaklıktan doğabilecek olası zararlarla ilgili olarak 'Genel kuruldan yetki aldık' diyecek. Dolayısıyla burada doğacak zararlardan bireysel olarak sorumlu değiliz.' “Anlayabilirler” diye açıkladı.

“GENEL KURUL'UN YETKİ VE SORUMLULUĞUNA NEDEN VERİLEN BİR YETKİYİ EKLİYORSUNUZ?”

lBSJJ2phpk-JWuIYVd-zxQ

Görevdeki her yönetimin bunu yapabileceğini vurgulayan kulüp üyesi, şöyle konuştu: “Kulüp hedefleri başlığı altında yönetim kuruluna verilen bir yetkiyi neden genel kurulun yetki ve sorumluluklarına ekliyorsunuz? Buna gerek yok. Tüzük çelişkilidir.” dedi.

Gerçek zamanlı puanlama
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Konferans Ligi yarı finalinde 11 gol atıldı!Konferans Ligi yarı finalinde 11 gol atıldı!
Leverkusen Avrupa'da esmeye devam ediyor!Leverkusen Avrupa'da esmeye devam ediyor!
Süper Lig ekibinden Gedson Fernandes'e çift haneli transfer teklifi!Süper Lig ekibinden Gedson Fernandes'e çift haneli transfer teklifi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir