Arthur Hayes'in Bitcoin Halving Sonrası İçin Şaşırtıcı Tahmini

BitMEX kurucu ortağı Arthur Hayes, Fed ve ABD Hazine Bakanlığı'nın Bitcoin yarılanması ve hareketlerinin “şiddetli kripto para birimi ateşine ivme katacağını” ve piyasayı haftalarca bastıracağını söyledi.

8 Nisan tarihli bir blog yazısında Hayes, Bitcoin'in yarıya indirilmesinin “orta vadede fiyatları yükselteceğine” inandığını söyledi ancak kripto para piyasasının “öncesi ve sonrasında negatif olabileceği” konusunda uyardı.

“Yarılanmanın kripto para birimi fiyatları için iyi olduğu anlatısı iyice yerleşmiş durumda. Piyasa katılımcılarının çoğunluğu belirli bir sonuç üzerinde hemfikir olduğunda, durum genellikle tam tersi oluyor.”

Hayes, yarılanmanın aynı zamanda “dolar likiditesinin normalden daha sıkı olduğu” bir zamana denk geldiğine inanıyor ve ABD Federal Rezerv ve Hazine politikalarının piyasaları nasıl etkilediğine dair teorisini özetliyor.

“Bu yüzden Bitcoin ve kripto para fiyatlarının genel olarak yarı yarıya düşeceğine inanıyorum […] Bu, kripto varlıklarındaki şiddetli yangına ivme katacak.”

“Piyasa benim düşüş eğilimime karşı çıkıp yükselmeye devam edebilir mi? Kesinlikle evet. Kripto para birimlerinde her zaman uzun pozisyondayım, bu yüzden yanıldığım için mutluyum.”

Hayes, ABD vergi ödemelerinin likiditeyi ortadan kaldırması, Fed'in niceliksel sıkılaştırma (QT) başlatması, para arzını azaltması ve Hazine genel müdürlüğünün (TGA) (esasen hükümetin cari hesabı) olması nedeniyle Nisan ayının ikinci yarısının “risk faaliyeti” ile karakterize edildiğini söyledi. – Henüz ele geçirilmedi ve “bizim için tehlikeli bir dönem olacağını” belirtti.

Hayes'in Fed ve Hazine'nin “hile çantası”nı tartışan blog gönderisinden alıntı. Kaynak: Arthur Hayes/Medium

Hayes, 1 Mayıs'tan sonra Fed'in 1 Mayıs toplantısından sonra para arzı sıkılaştırmasının hızını azaltmasını beklediğini, Hazine'nin takipteki alacaklardan “büyük olasılıkla sisteme ilave trilyon dolar likidite sağlayacağını” söyledi. bu da piyasaları hareketlendirecek.

İlgili: Bitcoin Halving için Geri Sayım: Madenciler İçin Sırada Ne Var?

Hayes, “Mayıs ayına kadar ticaretten uzak durmaya” karar vermesinin nedeninin yarılanmanın yanı sıra Fed ve Hazine'nin “hileleri” olduğunu söyledi.

Cointelegraph Markets Pro'ya göre Bitcoin (BTC) yılın başından bu yana %61'den fazla artış göstererek 42.200 dolardan 71.170 dolara yükseldi.

Kripto Korkusu ve Açgözlülük Endeksi'ni ölçen piyasa duyarlılığı da bu dönemde arttı ve 27 Ocak'tan bu yana olası toplam 100 üzerinden 50 puan gerektiren “Açgözlülük” seviyesinde veya üzerinde kaldı.

“Extreme Greed” 9 Nisan'da 80 puan alarak önceki günün 76 puanını geride bıraktı.

11 Ocak itibarıyla üç aylık endeks puanları tablosu. Kaynak: alternatifler.me

Endeks yıla “Açgözlülük” anlamına gelen 65 puanla başladı ancak 5 Mart'ta iki yılın en yüksek seviyesi olan 90'a ulaştı.

Hayes, teorileştirdiği likidite senaryoları gerçek olsaydı, bunun kendisine “her türlü pisliğe bulaşma konusunda çok daha fazla güven vereceğini” yazdı.

“Birkaç puan kazanmayı başaramazsam ama cüzdanım ve yaşam tarzım için kayıplardan kesinlikle kaçınırsam, bu kabul edilebilir bir sonuçtur” diye ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir