Analistlerden Ethereum Yorumu: Yükseliş Gelecek mi?

Kripto analistleri, geçmiş verilere dayanarak Ether (ETH) fiyatının, son 30 günde %11,39 oranında düşmesine rağmen, Bitcoin halvingini takip eden aylarda önemli bir artış görebileceğini öne sürüyor.

Bir araştırmacı ayrıca ETF'lerin reddedilmesinin mutlaka fiyatları düşürmeyeceğine inanıyor.

Hashkey Capital araştırma başkanı Jupiter Zheng, Cointelegraph'a şunları söyledi: “ETF reddedilirse, piyasa bunu henüz fiyatlamadığı ve geleneksel fonlara giriş olarak hala Bitcoin ETF'lerimiz olduğu için bu büyük bir düşüş olmayacak.” .

Ancak Zheng, bir spot Ether ETF'nin staking için onaylanması durumunda bunun “gerçekten yükseliş” olacağına inanıyor.

Bir onayın kısa likidasyonlarda bir artışı tetikleyebileceğini ve potansiyel olarak fiyatı daha da yukarı çekebileceğini açıkladı.

CoinGlass'ın verilerine göre Ether fiyatında bu hafta yaşanan keskin düşüş, son 24 saatte 39,13 milyon dolarlık uzun pozisyonların tasfiyesine yol açtı.

ETH, son 24 saatte 16,10 milyon dolarlık kısa tasfiye ve 39,13 milyon dolarlık uzun tasfiye kaydetti. Kaynak: CoinGlass

Toplam 15,66 milyon dolarlık açık pozisyonlar da aynı dönemde tasfiye edildi.

ETH'nin mevcut fiyatı olan 3.293 $'dan sadece %1.5 düşerek 3.250 $'a düşeceği bir senaryoda, bu 70.96 milyon $'lık bir tasfiye ile sonuçlanacaktır.

Ancak piyasanın “bu konuda çok fazla bahis oynamaması” nedeniyle bunun ETH vadeli işlemlerinin açık pozisyonları üzerinde büyük bir etkisi olmayacağını öngörüyor.

Şu anda Ether vadeli işlemlerinde 12,89 milyar dolarlık açık pozisyon (OI) var. Bu arada, Bitcoin (BTC) OI'de neredeyse 2,5 kat daha büyük ve 31,744 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Ether grafiği ne diyor?

Bu arada popüler trader Jelle, Ether fiyat grafiğinde Bitcoin'in 20 Nisan'daki yarılanmasına yol açan bir eğilim gözlemledi ve bunun Bitcoin'in önceki yarılanmasından önceki modeli hatırlattığını söyledi.

Kripto fenomeni Jelle, “En son Bitcoin yarılanması, ETH'nin hızlı çalışmaya başladığının bir işaretiydi” dedi.

Son Bitcoin yarılanması 11 Mayıs 2020'de gerçekleşti. O dönemde Ether'in fiyatı 210 dolar civarındaydı. Sadece üç ay sonra, 14 Ağustos'ta CoinMarketCap'in verilerine göre ETH %106'lık bir fiyat artışına işaret ederek 433 dolara yükseldi.

Kaynak: Jelle

Jelle, Haziran 2023'ten itibaren Ether fiyat grafiğinde, Mayıs 2020'den yakınlaştırılmış bir görünümde görülen, yukarı yönlü potansiyele işaret eden net bir yükselen üçgen belirledi.

Bu arada Zheng, “ETH sezonunun henüz gelmediğini” öngördü.

Ancak son raporlar, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun Ethereum Vakfı hakkındaki soruşturmasının ardından spot Ether ETF'lerinin onaylanması konusunda daha az iyimserliğe işaret ediyor.

20 Mart'ta Cointelegraph, SEC'in Ethereum Vakfı ile işbirliği yapan şirketlere birkaç mahkeme celbi yayınladığını bildirdi. Konuya aşina kaynaklar, komisyonun ETH'yi 2022'de menkul kıymet olarak sınıflandırmak için bir kampanya başlattığını söylüyor.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir