AK Partili milletvekilleri uyardı: “Giyim, yeme ve içme konusunda çok dikkatli olun.”

AK Grup yönetimi, milletvekillerinden yanlış anlaşılabilecek açıklama ve konuşmalardan kaçınmalarını istedi. AK Grup yönetimi, son dönemde tartışmalara konu olan bazı sosyal medya paylaşımları nedeniyle milletvekillerini uyardı. Edinilen bilgiye göre, bazı milletvekilleri ve örgüt üyelerinin sosyal medya paylaşımları, yiyecek, kıyafet ve diğer sosyal medya paylaşımları nedeniyle tepkilere yol açtı AK Parti'de tartışma konusu oldu. Seçim sonuçlarının değerlendirilmesinde bu tür davranışların AK Parti'nin ilk kez bir seçimde ikinci sırada yer almasına etkili olduğu belirtildi.

'GİYİMDEN YEME İÇMEYE KADAR HER SORUNDA HASSAS OLUN'

AK Parti'de yapılan toplantılarda sosyal medyada yapılan paylaşımların her ne kadar iyi niyetli ve samimi olsa da kamuoyunda yanlış algılandığı ve olumsuz tepki verdiği tespit edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “gösteriş, gösteriş ve kibir” içeren davranışlara karşı çok hassas olduğunu vurgulayan AK Parti heyeti, zaman zaman milletvekillerinin bu konuda uyarıldığını hatırlattı. Son dönemde yaşanan tartışmalar nedeniyle milletvekillerine daha duyarlı olmalarını tavsiye ettiklerini söyleyen AK Parti liderleri, şunları söyledi: “Hepimiz kamuoyunun önünde olan insanlarız. Milletvekillerimize daha dikkatli olmalarını söylüyoruz. Giyimden yeme içmeye kadar her konuda duyarlı olmalarını istiyoruz” dedi.

'ÇOK DİKKATLİ OL! “HER ADIMI İZLENİYOR”

Türkiye gazetesinin haberine göre; Grup yöneticilerinin, milletvekillerinden açıklamalarından kullandıkları dil ve konuşmalara kadar her alanda dikkatli olmalarını istediğini de belirtelim. Grubun yönetimi milletvekillerine şunları söyledi: “Şu anda herkes sizi izliyor. Bu nedenle atacağınız her adım yanlış anlaşılmalara açık olabilir. Samimi olsanız bile yanlış algılanacaktır. Bu nedenle çok dikkatli olun.” İstenmeyen sonuçlara yol açacak davranışlar” uyarısında bulundu.

Bu içerik Taner Şahin tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
TBMM arşivlerinden ilk 23 Nisan kutlamalarıTBMM arşivlerinden ilk 23 Nisan kutlamaları
    Merhumun mezarını açtı, mezarı ateşe verdi ve cesedi yakmak istedi. Merhumun mezarını açtı, mezarı ateşe verdi ve cesedi yakmak istedi.
Çalıştığı lunaparkta kafasına oyuncak çarptı!  Şok detay...Çalıştığı lunaparkta kafasına oyuncak çarptı! Şok detay…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir