AK Parti seçimlerden sonra nasıl bir yol izleyecek? İşte formül masada! Fatih Portakal: “Geçmişte yaşananları yeniden inşa etmeye çalışıyorlar”

Yerel seçimlerden sonra AKP'nin nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sonrası yaptığı açıklamada, “Milletin sandıkta verdiği mesajları en doğru ve objektif şekilde akıl ve vicdan terazisinde tartarak gerekli adımları mutlaka atacağız.”

YENİ FORMÜL

Sözcü TV'nin haberine göre, perde arkasında yeni yol haritasını belirlemeye çalışan AK Parti'nin, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde 40+1 formülünü tartışmaya başladığı bildirildi. Cumhurbaşkanı seçilebilmek için gereken yüzde 50+1'lik oranı yüzde 40+1 ile değiştirmeyi hedefleyen AK Parti'nin, yeni Anayasa çalışmaları kapsamında konuyu ele alması bekleniyor.

“GEÇMİŞTE OLANLARI YENİDEN ISITMAYA ÇALIŞIYORLAR”

Gazeteci Fatih Portakal konuya ilişkin şunları söyledi:

“AK Parti şimdi ne yapacak? Artık yeni şeyler konuşmaya başlıyoruz. Daha doğrusu geçmişte yaşananları tekrar gözden geçirmeye çalışıyoruz. Cumhurbaşkanı seçimi konusunda bildiğiniz gibi 50+1 formülü vardı. Şimdi beyler şunu düşünün, artık 50+1 formülü olacak, '+1 olmasın, salt çoğunluğa gerek yok. Bunun için %40+1 yeterlidir. Biz. Ülke 40+1 ile yönetilir mi?”

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Basri Bağcı Anayasa Mahkemesi başkan yardımcılığına seçildiBasri Bağcı Anayasa Mahkemesi başkan yardımcılığına seçildi
AFAD açıkladı!  Malatya'da depremAFAD açıkladı! Malatya'da deprem
Korkunç anlar: Dev gemi böyle düştüKorkunç anlar: Dev gemi böyle düştü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir