AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ: “İzmir'de CHP'nin yönettiği belediyelerin toplam borcu 100 milyar lira civarında.”

AK İzmir Milletvekili Hamza Dağ, CHP'li belediyelerin borç durumuna ilişkin açıklama yaptı. İzmir'de CHP'li belediyelerin borç durumunun 100 milyar TL olduğunu belirten Dağ, şöyle konuştu: “İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde bu rakam iki katına çıkıyor, Ankara'yı da hesaba katarsak CHP'li belediyelerin borcu çok büyük oluyor.”

Hamza Dağ, açıklamasında şunları söyledi:

“İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde okunan faaliyet raporundan da anlaşılacağı üzere İzmir'de CHP'nin yönettiği belediyelerin 2019-2024 yılları arasındaki toplam borcu 100 MİLYAR TL civarında! kojenerasyon belediyelerinden kojenerasyon belediyelerine devredilen borçlar şöyledir. Borç durumu bu şekildedir.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde bu rakam iki katına çıkıyor, Ankara'yı da hesaba katarsak CHP'li belediyelerin borcu çok büyük oluyor.

Önümüzdeki dönemde beceriksizliklerine bahane bulmak için “enkaz literatürü” oluşturmaya çalışanların manipülasyonu, kendi belediyelerinin borç içinde olduğu gerçeğini bir kez daha gün yüzüne çıkardı.

Kojenerasyon belediye başkanlarına önerimiz sadece vatandaşlarımıza hizmet etmeye odaklansınlar. “Hizmet ve iş sağlayamamak için bahane üretmemeliler.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
DMM'den şirketin iddialarını yalanlama DMM'den “Kürecik Radar Üssü” iddialarını yalanladı!
İsrail'de binlerce kişi sokağa çıktı!  Hükümeti istifaya çağırdıİsrail'de binlerce kişi sokağa çıktı! Hükümeti istifaya çağırdı
17 üniversiteden ortak açıklama!  17 üniversiteden ortak açıklama! “Korumaya devam edeceğiz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir