Adanalı lise stajyerinden hakim hakkında skandal açıklama! “Perdeleri kapattı ve…”

Adana'da bir lisenin Adalet Bölümü'nde eğitim gören BI, Eylül 2022'de Adana 4. Çocuk Mahkemesi hakimi AE'nin yanında staja başladı. Kasım ayında hakim AE'nin, stajyerlik yapan BI'ya cinsel saldırıda bulunduğu iddia edildi. Haftanın 3 günü odasında. Olayın ardından yaşadıklarını psikolog kuzenine anlatan BI, annesi öğrenince okul müdürüne giderek durumu bildirdi.

Okul yönetiminin müdahalesiyle Adana 4'üncü Çocuk Mahkemesi Hakimi AE hakkında soruşturma başlatıldı. Ön soruşturma aşamasında hakim önce yer değiştirdi, ardından görevden uzaklaştırıldı. Adana Tarsus Başsavcılığınca iddianame hazırlandı ve hakim hakkında “basit cinsel saldırı” suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

“PERDELERİ KAPATTI”

Tarsus 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilen iddianamede ifadesi yer alan mağdur BI, şunları söyledi: “Bir gün staj yaparken bana odasında çok güzel olduğumu söyledi. Yüzmeyi sevdiğimi söylediğimde bana yüzdüğüm bir videonun olup olmadığını sordu. Sonra birden konu açıldı.” Biraz daha konuştuktan sonra bana dans etmeyi sevip sevmediğimi sordu. Daha sonra perdeleri kapattı. Ben ayakta dururken şöyle dedi: “Hadi dans edelim.” Elini elime, diğerini de belime koydu. “Dans sırasında bana 6-7 kez dokundu. Dudaklarımı öpmek istedi. Rahatsız olduğumu ve ayrılmak istediğimi söyledim. İşte o sırada iki elimi de tutup beni öptü.

O GÖRÜNTÜLER DELİL OLDU

Hakim AE, suçlama beyanında suçlamayı reddetse de, BI'ın panik içinde hakim odasından hızla çıkıp yürüdüğü anlara ait güvenlik kamerası görüntüleri de delil olarak yer aldı.

2

“HER ŞEY YOLUNDA?”

Mağdur kızın telefonla muayenesine ilişkin tutanak da iddianameye eklendi. Raporda, olayın ertesi günü Hakim AE, “Bugün mahkemeye geldiniz, her şey yolunda mı?” diye sordu. Mesaj gönderdiği ve cevapsız aramalar yaptığı iddia edildi.

3

(DHA)Bu içerik Enes Çırtlık tarafından yayınlanmıştır.

Sıkmak
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
9'uncu yargı paketinde yok!  Kadın soyadının kullanılmasının iptal edilebilmesi 9'uncu yargı paketinde yok! Kadın soyadının kullanımı 'aile bütünlüğü' gerekçesiyle iptal edilebilecek
Papazdan inanılmaz itirafPapazdan inanılmaz itiraf
Türkiye genelinde çok sayıda tutuklama varTürkiye genelinde çok sayıda tutuklama var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir