Adalet Bakanı Tunç, “Türk bayrağına yönelik saldırılarla ilgili Ankara Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.”

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medyada Türk bayrağına saldırı görüntülerine ilişkin Ankara Savcılığı'nın resen soruşturma başlattığını duyurdu.

“İHBAR VE KÖTÜ SALDIRILAR KABUL EDİLEMEZ”

Bakan Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları kaydetti:
“Türk bayrağımıza yönelik olarak yayınlanan görüntülerde yer alan saldırılarla ilgili olarak Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, Türk Ceza Kanunu'nun 300/1 maddesinde düzenlenen “Devlet egemenliği belirtilerini aşağılama” suçundan resen soruşturma başlatıldı. Rengini aziz şehitlerimizin kanından alan şanlı Türk bayrağımıza yönelik saygı ve saygı eksikliği, “Kötü saldırılar asla kabul edilemez”.

CUMHURBAŞKAN YARDIMCISI YILMAZ: 'HEDEFLERİMİZE ASLA ULAŞAMAYACAĞIZ'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, provokatif amaçlarla ve nefret söylemiyle sokaklarda ve sosyal medyada ülkede kargaşa yaratmaya, milli politikaları baltalamaya çalışanların asla amaçlarına ulaşamayacağını söyledi.

Yılmaz, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, suç işleyen herkesin hukuk sistemi içerisinde hak ettiği karşılığı alacağını vurguladı ve şunları söyledi:

“Hiç kimse hukukun ve meşru devlet kurumlarının yerine hareket etmeye muktedir değildir. Kışkırtıcı amaçlarla ve nefret söylemleriyle sokaklarda ve sosyal medyada ülkemizde kargaşa yaratmaya, milli politikalarımızı baltalamaya çalışanlar asla hedefine ulaşamayacaktır. hedefler (AA)Bu içerik Metin Yamaner tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Kabinede görev değişikliğinin perde arkası!Kabinede görev değişikliğinin perde arkası!
Kısa video izleyenler dikkat: 'Tiktok Beyin' tehlikesi ortaya çıktıKısa video izleyenler dikkat: 'Tiktok Beyin' tehlikesi ortaya çıktı
Yeni bakanlardan ilk açıklama!Yeni bakanlardan ilk açıklama!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir